در حال بارگذاری ...
 • رُویِ صَــحنِــه

   
 • با حضور گلاب آدینه، مریم بوبانی و...

  آثار اسماعیل خلج در سنگلج نمایشنامه خوانی می شود

  آثار اسماعیل خلج در برنامه ای ویژه تحت عنوان «سنگلج با خلج» نمایشنامه خوانی خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، آثار اسماعیل خلج در برنامه ای ویژه تحت عنوان «سنگلج با خلج» در سه روز و از 31 خرداد تا 2 تیرماه به کارگردانی خود نویسنده نمایشنامه خوانی خواهد شد.

  این آثار با حضور بازیگرانی همچون گلاب آدینه، مریم بوبانی، شادی صیادی نیا، اکبر رحمتی، مهدی میامی، مجید گیاهچی، محمد صدیق مهر و اسماعیل خلج خوانش خواهد شد.

  برنامه «سنگلج با خلج» به این صورت خواهد بود که در شب اول نمایشنامه «گلدونه خانم»، در شب دوم دو نمایشنامه «صغری دلاک» و «بابا شیرعلی» و در شب سوم بخش هایی از نمایشنامه های «داستان های ناتمام»، «هفت نمایشنامه کوتاه» و «جمعه کشی» توسط بازیگران نمایشنامه خوانی خواهد شد.

  اسماعیل خلج متولد 22 آذر 1324 در تهران است. او در دهه 50 که بیشتر آثارش در آن زمان به روی صحنه رفت نویسنده ای پیشرو و صاحب سبک شناخته می شد. ساختار نمایشی و دیالوگ نویسی او بی نظیر، پرشور، جسورانه و پر از طنز است. استفاده از صنایع شعری مانند تشبیه، اشاره، کنایه و ابهام به کارهایش لطافت بخشیده است. عمده نمایشنامه های او در دهه 50 و از سال 1348 به نگارش در آمده است و اکثر این آثار توسط خود نویسنده کارگردانی شده و خلج خود در برخی از این نمایشنامه ها بازی کرده است.

  برنامه «سنگلج با خلج» که به نمایشنامه خوانی آثار «اسماعیل خلج» اختصاص دارد از 31 خرداد تا 2 تیرماه و در ساعت 18 در تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد.
  نظرات کاربران